CSS 2 Baia Mare a câştigat “Cupa Municipiului Zalău”

September 23, 2017

Sâmbătă, în cadrul celei de-a treia zi a “Cupei Municipiului Zalău”, CSS 2 CNE Baia Mare a învins cu scorul de 3 – 0 Dinamo Bucureşti în primul meci al zilei.

De la ora 13, Volei Municipal Zalău a întâlnit Ştiinţa Explorări Baia Mare, partidă încheiată cu scorul de 3 – 1 în favoarea campioanei României. 25 – 15 a fost rezultatul primului set, încheiat în 22 de minute. Diferenţa a fost de şase puncte în favoarea zălăuanilor în parţialul secund, 25 – 19, iar actul trei i-a revenit echipei din Baia Mare, 25 – 23. În ultimul set s-a înregistrat cea mai mare diferenţă de scor, 25 – 14 în favoarea Zalăului.

Pentru Volei Municipal Zalău au evoluat: Dobromir Dimitrov, Pawel Adamajtis, Răzvan Mihalcea, Vlad Cuciureanu, Leonardo Dal Bosco, Rareş Bălean şi Adrian Feher – libero. Au mai evoluat: Mihai Gheorghiţă şi Filip Stoilovic. Antrenori: Marian Constantin (principal) şi Bogdan Nicolae (secund)

Ştiinţa Explorări Baia Mare: Liviu Râpeanu, Vlad Negrean, Codrin Mocanu, Ştefan Lupu, Dmitriy Fodorenko, Andrei Veber şi Bertran Luis – libero. Au mai evoluat: Robert Ţuţea, Dan Florea şi Andrei Butnaru. Antrenori: Marius Botea (principal) şi Sorin Pop (secund)