Cupa României: Unirea Dej – Volei Municipal Zalău 1 – 3

December 14, 2017

Volei Municipal Zalău s-a calificat miercuri seara în semifinalele Cupei României, după ce a învins cu scorul de 3 – 1 Unirea Dej, în cadrul manşei retur a sferturilor de finală. Echipa zălăuană s-a impus cu acelaşi scor şi în manşa tur, de la Zalău.
Dejul a câştigat primul set cu 25 – 21, după care, campioana a câştigat trei seturi la rând: 25 – 21, 25 – 15, 25 – 22.
În semifinalele Cupei României, s-au mai calificat Arcada Galaţi, Universitatea Craiova şi Tricolorul Ploieşti.
Unirea Dej: Dragoş Răileanu (2), Mihai Coasă (8), Igor Didorciuc (7), Andrei Grigoraş (15), Andrei Mihalescu (8), Natan Savan (8) şi Vlad Kantor – libero. Au mai evoluat: Vasile Talpa, Eduard Catrina, Timofei Chisleacov (6) şi Silviu Şuşon (1). Antrenori: Marius Dascălu (principal) şi Szilagyi Tibor (secund)
Volei Municipal Zalău: Dobromir Dimitrov (4), Rareş Bălean (11), Răzvan Mihalcea (4), Vlad Cuciureanu (4), Filip Stoilovic (21), Leonardo Dal Bosco (6) şi Adrian Feher – libero. Au mai evoluat: Pawel Adamajtis (4), Mihai Gheorghiţă (6) şi Pylyp Harmash – libero. Antrenori: Marian Constantin (principal) şi Bogdan Nicolae (secund)