MUNICIPAL ZALAU A RATAT CALIFICAREA IN OPTIMILE CUPEI CHALLENGE!

December 22, 2016

Vicecampioana Romaniei a fost eliminată in 16-imile Cupei Challenge la volei masculin, dupa ce a fost invinsa in mansa retur  cu scorul de 3-0 (25-16, 25-18, 25-23). In tur Zalaul s-a impus in trei seturi in fata echipei din bosnia MOK Jedinstvo BRČKO fara prea multe probleme, dupa numai 63 de minute. A fost nevoie de setul de aur pentru a se decide echipa care merge mai departe. Gazdele s-au impus cu 15-8, calificându-se astfel pentru faza superioară a competiției.

“Ne cerem scuze suporterilor pentru înfrângerea suferită. După sărbători, vom analiza prestaţia avută în Bosnia. Este o înfrângere greu de digerat, dar, promitem suporterilor că ne vom revanşa faţă de ei în campionat şi Cupa României. Dorim suporterilor “Sărbători Fericite şi “La Multi Ani! Am pierdut o calificare, dar am câştigat un jucător zălăuan de perspectivă, Paul Şomoi”, a declarat preşedintele Vasile Coţa.

Jedinstvo BRČKO: PLAVSIC Sasa 2 puncte, TOMIC Nemanja 23p, TATAREVIC Elvis 7p, JOCIC Bojan 8p, IVANOVIC Stevo 9p, TRAKIC Eldar 1p, LAZUKIC Danijel 5p.

Zalau: TARTA Mihai 6 puncte, MIHALCEA Razvan 17p, BALEAN Rares 7p, MIRON Cornel 5p, CONSTANTIN Filip 5p, PAUL Somoi 6p.

• MOK Jedinstvo BRČKO – Municipal Zalau 3-0 ( 25-16, 25-18, 25-23) setul de aur 15-8