Municipal Zalau la a doua victorie!

October 19, 2016

Vicecampioana s-a impus la Baia Mare în fata Științei Explorari, scor 3-2 după 119 minute de joc.

stiinta Explorari Baia Mare – CSVM Zalau 2-3 (-21, -19, 18, 16, -11)

Zălăuanii a avut nevoie de set decisiv pentru a se impune pe terenul Ştiinţei Explorari Baia Mare 3-2. Vicecampioana României s-a impus în primele două seturi la 21 şi 19, însă gazdele au reuşit să revină în joc.Băimărenii şi-au adjudecat următoarele două acte cu 25-18 şi 25-16. În tie-break, vicecampioana a fost mai exactă la finalizare şi s-a impus cu 15-11.

Municipal Zalău: Valkiers 2p, Gontariu 27p, Mihalcea 7p, Rudnitsky 11p, Linz 15p, Dal Bosco 9p, Feher (libero). A mai jucat: Bălean 2p. Antrenori: Marian Constantin și Bogdan Nicolae.

Duminică în cadrul etapei a treia din noul sezon al Diviziei A1, Volei Municipal Zalău va primi vizita campioanei SCMU Craiova, partida fiind programată duminică 23 octombrie de la ora 19:30, la Sala Sporturilor din Zalău.