18/02/2020 - 18:00 at Sala Sporturilor Report
15/02/2020 - 00:00 at Sala Sporturilor Lascăr Pană Report
12/02/2020 - 18:00 at Sala Sporturilor Zalău Report
01/02/2020 - 18:00 at Sala Sporturilor „Horia Demian” Report
KARLOVARSKO 3 - 0 Municipal Zalău
29/01/2020 - 19:00 Report
Coronavirus: FRVolei a decis suspendarea tuturor competiţiilor

12/03/2020

Având in vedere pericolul epidemiologic pe care-l reprezintă virusul COVID-19 și luând în considerare deciziile luate în ultimele zile de către Comitetul Național pentru Situații Speciale de Urgență, Federația Română de Volei a decis să suspende toate competițiile până la data de 31 martie 2020.

Meciul cu Unirea Dej se joacă FĂRĂ spectatori!

11/03/2020

ACS VOLEI MUNICIPAL ZALAU B-dul M. Viteazu nr. 51, Zalău, Sălaj COMUNICAT   Având în vedere restricțiile decise la nivel național în scopul protejării populației cu privire la posibila infestare cu virusul COVID-19, măsuri luate pentru a limita răspândirea coronavirus, conducerea ACS Volei Municipal Zalău a hotarat ca meciurile disputate pe teren propriu,  sa se

Read More…

SCM Gloria Buzău – Volei Municipal Zalău 1 – 3

10/03/2020

În cadrul etapei a doua a turneului pentru locurile 1 – 6 , echipa noastră s-a impus cu 3 – 1 pe terenul echipei Gloria Buzau. După runda a doua suntem pe poziția a patra în clasamentul Diviziei A1 cu 40 de puncte. În următoarea rundă vom juca pe acasă cu Unirea Dej.

Play-OFF: Dinamo – Municipal Zalău 3 – 2

08/03/2020

În cadrul primei runde din Play-OFF, echipa noastră a castigat un punct in deplasare pe terenul echipei Dinamo Bucuresti. Victoria a revenit gazdelor după 2 ore si 4 minute de joc. Tehnicianul echipei noastre nu a avut la dispozitie intreg lotul : liberoul SKUNDRIC pneumonie, în timp ce brazilianul Mineiro este accidentat. În următoarea etapa vom

Read More…

Program complet Play-OFF

03/03/2020

Echipa noastră încheie sezonul regulat pe locul patru in clasamentul Diviziei  A1, cu 36 de puncte. După 18 runde voleibaliștii  au obținut 13 victorii și au suferit 5 înfrângeri. În primele două etape din play-off,  Volei Municipal Zalău va juca primele doua partide în deplasare pe terenul echipelor:  Dinamo București și Gloria Buzău.

SCM U Craiova – Volei Municipal Zalău 3 – 1

29/02/2020

În cadrul etapei a XVIII-a a Diviziei A1 la volei masculin, echipa noastră a pierdut cu 3 – 1 in fata Universitatii Craiova, după o oră si 43 minute de joc. Încheiem sezonul regaulat pe locul patru cu 36 de puncte. În prima etapa turneului pentru locurile 1 – 6 vom evolua pe trenul echipei

Read More…

Volei Municipal Zalău – Gloria Buzău 3 – 0

25/02/2020

Echipa noastră s-a impus cu scorul de 3 – 0 in fata echipei Gloria Buzau, într-un meci restant din cadrul etapei a XV-a a Diviziei A1 la volei masculin. VMZ se află pe pozitia a patra in clasament, cu 36 de puncte acumulate inaintea ultimei etape a sezonului regulat.

Volei Municipal zalău – Arcada Galați 0 – 3

24/02/2020

În cadrul etapei a XVII-a a Diviziei A1 la volei masculin, echipa noastră a pierdut cu 0 – 3 in fata echipei Arcada Galați după o oră si  24 minute de joc. Echipa noastra se află pe pozitia a patra in clasament, cu 33 de puncte acumulate, dar cu un meci mai putin disputat (restanta

Read More…

Volei Municipal Zalău – Unirea Dej 3 – 2

19/02/2020

În cadrul etapei a XIV-a a Diviziei A1 la volei masculin, echipa noastră s-a impus cu scorul de 3 – 2 in fata echipei Unirea Dej după o oră si  54 minute de joc. Echipa noastra se află pe pozitia a patra in clasament, cu 33 de puncte acumulate, dar cu un meci mai putin

Read More…

Fii alături de echipa orașului tău! Azi, meci cu Unirea Dej, ora 18.00

18/02/2020

Datorita starii de sanatate a sportivilor meciul din cadrul etapei a 14 -a cu Unirea Dej a fost reprogramat pe 18 februarie. Partida se joacă de la ora 18,00. Casa de bilete se deschide începând cu ora 17,00. Intrarea este LIBERĂ pentru elevi. Hai VMZ! Avem nevoie de sprijinul vostru! #voleizalau 💛💙

Știința Explorări Baia Mare – Volei Municipal Zalău 2 – 3

16/02/2020

În cadrul etapei a XVI-a a Diviziei A1 la volei masculin, echipa noastră s-a impus cu scorul de 3 – 2 pe terenul echipei Știința Explorări Baia Mare,  după două ore și 12 minute de joc. Marți 18 februarie jucăm restanța din cadrul etapei  XIV-a cu Unirea Dej.

Stiinta Explorari – Volei Municipal Zalău, sâmbătă de la ora 17,00

14/02/2020

Volei Municipal ZALĂU va juca sambata la Baia Mare, cu Stiinta Explorari, de la ora 17,00, intr-un meci din cadrul etapei a 16-a a Diviziei A1 de volei masculin. Meciul va fi arbitrat de Cristian Șanta și Nicolae Cristea (Cluj-Napoca) Observator din partea Federației Române de Volei va fi Petrică Stancu (Brașov). În tur am

Read More…

Volei Municipal Zalău – KARLOVARSKO 1 – 3

13/02/2020

Echipa noastră a fost eliminată din optimile de finală ale Cupei Challenge, după 98 de minute de joc. Cehii s-au impus cu scorul de 3 – 1. Vă mulțumim pentru suținere! Galerie FOTO: Volei Municipal Zalău – KARLOVARSKO  În următoarea etapă vom juca la Baia Mare, pe terenul echipei Științei Explorări, sâmbătă 15 februarie de

Read More…

Volei Municipal Zalău – VK ČEZ KARLOVARSKO miercuri de la ora 18,00

11/02/2020

Vicecampioana României va înfrunta formația Cehă în optimile de finală ale Cupei Challenge. În tur scorul a fost 3 – 0 pentru KARLOVARSKO. Returul este programat miercuri 12 februarie de la ora 18,00 în Sala Sporturilor din Zalău. Suporterii care doresc să își procure bilete pentru meciul cu Karlovarsko sunt așteptați începând de marți, la

Read More…

S-au pus în vânzare biletele pentru meciul cu KARLOVARSKO

11/02/2020

Suporterii care doresc să își procure bilete pentru meciul cu Karlovarsko sunt așteptați începând de marți, la biroul clubului din incinta Sălii Sporturilor, între orele 10,00 – 14,00. Miercuri, casa de bilete se deschide începând cu ora 17,00. Pentru informații vă rugăm apelați numărul de telefon: 0771.659.029 Radu. Hai VMZ! Avem nevoie de sprijinul

Read More…

Partida cu Gloria Buzău a fost amânată în 24 februarie

05/02/2020

Volei Municipal Zalău avea programat sâmbătă 8 februarie meciul din cadrul etapei a XV-a a Diviziei A1 la volei masculin, cu Gloria Buzău, ocupanta poziției a șasea în clasament. Partida a fost reprogramată, după ce voleibaliștii echipei noastre au fost diagnosticați cu diverse forme de viroze respiratorii. Doi jucători au fost internați la sectia de

Read More…

Meciul cu Unirea Dej a fost reprogramat

04/02/2020

Volei Municipal Zalău avea programat azi de la ora 18,00, meciul din cadrul etapei a XIV-a a Diviziei A1 la volei masculin, cu Unirea Dej, ocupanta poziției a cincea în clasament. Partida a fost reprogramată, după ce voleibaliștii echipei noastre au fost diagnosticați cu diverse forme de viroze respiratorii. Doi jucători au fost internați

Read More…

VK KARLOVARSKO – Volei Municipal ZALĂU 3 – 0

29/01/2020

Echipa noastră a fost învinsă în deplasare de formaţia cehă VK KARLOVARSKO, cu scorul de 3 – 0 în prima manşă a optimilor de finală ale Cupei Challenge la volei masculin. Returul se joacă la Zalău în data de 12 februarie de la ora 18,00 la Sala Sporturilor din Zalău. Următorul meci al echipei noastre

Read More…

ACS Volei Municipal Zalău luptă pentru o calificare în sferturile Cupei Challenge

29/01/2020

Volei Municipal Zalău va înfrunta azi de la ora 19,00 formația Cehă VK ČEZ KARLOVARSKO în optimile de finală ale Cupei Challenge. KARLOVARSKO este lider în campionatul ceh, la 9 puncte distanță de poziția a doua. Duelul va avea loc în Arena KARLOVY VARY, partida va fi arbitrată de EMIROGLU Arzu și GRELLIER Cédric.

Volei Municipal Zalău – Dinamo București 3 – 1

26/01/2020

Volei Municipal Zalău se impune cu 3 – 1 in fata echipei Dinamo Bucuresti si obține trei puncte. Dupa a treia etapa din retur suntem pe pozitia a treia in clasament cu 29 de puncte. În urmatoarea etapa vom juca in deplasare la Cluj. VEZI GALERIE FOTO ZALAU – DINAMO

Vino alături de VMZ! Sâmbătă meci cu Dinamo, de la ora 18,00!

24/01/2020

Avem nevoie de sprijinul vostru! ACS Volei Municipal Zalău va înfrunta sâmbătă de la ora 18,00, liderul Divizie A1, Dinamo București. În manșa TUR scorul a fost 3 – 0 pentru bucureșteni. Împreună cu sponsorul echipei Ferratum am pregătit multe surprize: MARELE PREMIU – un Ceas inteligent. Vă asteptăm în număr cât mai mare la

Read More…

Voleibaliștii au jucat la Colegiul Tehnic Alesandru Papiu Ilarian

22/01/2020

O parte din jucătorii echipei noastre s-au reîntors azi la școală. În sala de sport a Colegiului Tehnic Alesandru Papiu Ilarian din Zalău, cei cinci jucători prezenți la eveniment, împreună cu câțiva elevi sub îndrumarea profesorului de sport Crișan Claudiu, au jucat un meci demonstrativ. Clubul nostru continuă astfel promovarea sportului în școli, iar pe

Read More…

Miercuri se pun în vânzare biletele pentru meciul cu Dinamo

20/01/2020

Invităm fanii de la mic și până la mare, să vină la Sala Sporturilor, să simtă și adversarii atmosfera de la Zalău! Suporterii care doresc să își procure bilete pentru meciul cu Dinamo sunt așteptați începând de miercuri, la biroul clubului din incinta Sălii Sporturilor, între orele 10,00 – 14,00. Sâmbată casa de bilete se

Read More…

CSM Câmpia Turzii – Volei Municipal Zalău 0 – 3

18/01/2020

Volei Municipal Zalău se impune în trei seturi la Câmpia Turzii și obține trei puncte. Dupa a doua etapa din retur suntem pe pozitia a treia in clasament cu 26 de puncte. În urmatoarea etapa vom juca pe teren propriu cu Dinamo Bucuresti pe 25 ianuarie de la ora 18,00.

Volei Municipal Zalău – CSU Timișoara 3 – 0

13/01/2020

Volei Municipal Zalău se impune în trei seturi în primul meci din acest an și obține trei puncte. Dupa prima etapa din retur suntem pe pozitia a treia in clasament cu 23 de puncte. În urmatoarea etapa vom juca in deplasare pe trenul echipei CSM Campia Turzii. GALERIE FOTO