January 23, 2018 - 18:00 at Sala Sporturilor Zalău Report
Municipal Zalău 3 - 0 Universitatea Cluj
December 16, 2017 - 18:00 at Sala Sporturilor Zalău Report
Unirea Dej 1 - 3 Municipal Zalău
December 13, 2017 - 18:00 Report
Tricolorul Ploiești – Municipal Zalău 3-1

February 20, 2018

Volei Municipal Zalău a pierdut cu scorul de 1-3 pe terenul formaţiei Tricolorul Ploieşti în ultima partidă a etapei a 21-a. Tricolorul Ploiești – Municipal Zalău 3-1 (25:27, 25:14, 25:15, 25:17) Zalău: Leo Dall Bosco 6 puncte, Mihalecea 9p, Stoilovic 5p, Bălean 22p, Gheorghiță 8p, Filip 2p, Cuciureanu 3p, Dimitrov 1p. Antrenori: Nikolay Jeliazkov (principal)

Read More…

Volei Municipal Zalău – CSS 2 Baia Mare 3-0

February 14, 2018

Volei Municipal Zalău – CSS 2 Baia Mare 3-0 (25:13, 25:15, 25:18) Zalău: Tarța 10 puncte, Leo Dall Bosco 3p, Stoilovic 4p, Bălean 8p, Gheorghiță 14p, Miron 4p, Filip 4p, Cuciureanu 9p, Șomoi 1p, Dimitrov 3p. Antrenori: Nikolay Jeliazkov (principal) şi Bogdan Nicolae (secund) În următoarea etapă campioana României, Volei Municipal Zalău joacă în deplasare la

Read More…

CSM București – Municipal Zalău 3-2

February 12, 2018

CSM București – Volei Municipal Zalău 3-2 (25:20, 16:25, 25:19, 20:25, 15:10) Municipal Zalău: Dobromir Dimitrov (3), Rareş Bălean (9), Răzvan Mihalcea (18), Vlad Cuciureanu (8), Leonardo Dal Bosco (14), Filip Stoilovic (21) şi Pylyp Harmash – libero. A mai evoluat: Mihai Tarţa. Antrenori: Nikolay Jeliazkov (principal) şi Bogdan Nicolae (secund) Campioana României, Volei Municipal

Read More…

Victorie de trei puncte în fața Arcadei Galați

February 6, 2018

Luni 5 februarie 2018 în ultimul meci al etapei a 18-a, campioana României Volei Municipal Zalău s-a impus cu 3-1 în faţa echipei Arcada Galați într-un duel desfăşurat în Sala Sporturilor din Zalău. Volei Municipal Zalău – Arcada Galați 3-1 (24-26, 26-24, 25-23, 25-20) Volei Municipal Zalău: Dobromir Dimitrov (2), Rareş Bălean (13), Răzvan Mihalcea

Read More…

Nikolay JELIAZKOV este noul antrenor al campioanei

January 30, 2018

Conducerea clubului ACS Volei Municipal Zalău anunță că noul antrenor principal  este Nikolay JELIAZKOV. Tehnicianul bulgar a ajuns la Zalău și a efectuat  joi diminetața (1 februarie 2018) primul antrenament.

Marian Constantin nu mai este antrenorul campioanei

Începând cu 1 februarie Marian Constantin, declarat cel mai bun trăgător din Europa în anul 2004, antrenor principal al ACS Volei Municipal Zalău, nu va mai pregăti echipa, după ce acesta, la finalul sezonului 2016-2017,  a obținut titlul de campioană a României sub conducerea sa. Acesta și-a exprimat intenția de a părăsi echipa imediat după

Read More…

SCMU Craiova  – Volei Municipal Zalău 3 – 1

SCMU Craiova – Volei Municipal Zalău 3 – 1

January 28, 2018

Duminică, într-un meci contând din cadrul etapei a XVII-a, Volei Municipal Zalău a pierdut cu scorul de 1 – 3 meciul susţinut pe terenul echipei SCM Universitatea Craiova. Echipa zălăuană a câştigat primul set cu scorul de 25 – 18, iar celelalte trei au fost câştigate de echipa gazdă cu 25 – 22, 25

Read More…

Volei Municipal Zalău – Steaua Bucureşti 0 – 3

January 24, 2018

Marţi, în cadrul primului meci din etapa a XVI-a a Diviziei A1, Volei Municipal Zalău a cedat cu scorul de 0 – 3 jocul de pe teren propriu susţinut împotriva liderului Steaua Bucureşti. Rezultatul la seturi a fost 23 – 25, 22 – 25 şi 20 – 25. În etapa viitoare, echipa noastră va

Read More…

Unirea Dej – Volei Municipal Zalău 2 – 3

January 20, 2018

Volei Municipal Zalău a obţinut sâmbătă al doilea succes consecutiv din acest an în Divizia A1. Campioana României a câştigat cu scorul de 3 – 2 partida susţinută în deplasare, împotriva Unirii Dej. La seturi, scorul a fost 19 – 25, 25 – 20, 21 – 25, 25 – 16, 13 – 15. Marţi, 23

Read More…

CSU UV Timişoara – Volei Municipal Zalău 0 – 3

January 14, 2018

Sâmbătă, în cadrul primei etape din 2018, Volei Municipal Zalău s-a impus cu 3 – 0 (25 – 17, 25 – 13, 25 – 15) pe terenul echipei Universitatea de Vest Timişoara, la capătul unei partide ce a durat o oră şi şase minute. După victoria de la Timişoara, echipa noastră a acumulat 31 de

Read More…

Leonardo Dal Bosco, căpitanul CSVM Zalău: “Pylyp Harmash este foarte motivat”

January 10, 2018

Campioana României, Volei Municipal Zalău, s-a despărţit la începutul acestui an de libero-ul Adrian Feher, juctător ce a ajuns în “curtea” echipei Arcada Galaţi, câştigătoarea Cupei României în sezonul trecut. Locul lui Feher va fi luat de ucraineanul Pylyp Harmash, jucător transferat în vara anului trecut la echipa din municipiu. Leonardo Dal Bosco, cel care

Read More…

Mulțumim Adrian Feher !

January 5, 2018

Adrian Feher s-a despărțit de echipa zălăuană ACS Volei Municipal Zalău, din luna ianuarie 2018. În vârstă de 38 ani, Adrian Feher a jucat la echipa din Zalău, începând din anul 2009, fiind considerat un zălăuan ,,adoptat,, , chiar dacă el provine din Baia Mare. Jucătorul a solicitat întreruperea contractului de activitate sportivă cu acordul

Read More…

Volei Municipal Zalău – “U” Cluj 3 – 0

December 18, 2017

Sâmbătă, în cadrul ultimei partide din acest an, Volei Municipal Zalău s-a impus cu 3 – 0 în faţa Universităţii Cluj, într-un duel desfăşurat în Sala Sporturilor din Zalău. Primul set a fost câştigat cu 25 – 22 de zălăuani, iar în parţialele doi şi trei s-a înregistrat acelaşi scor, 25 – 16. După victoria

Read More…

Cupa României: Unirea Dej – Volei Municipal Zalău 1 – 3

December 14, 2017

Volei Municipal Zalău s-a calificat miercuri seara în semifinalele Cupei României, după ce a învins cu scorul de 3 – 1 Unirea Dej, în cadrul manşei retur a sferturilor de finală. Echipa zălăuană s-a impus cu acelaşi scor şi în manşa tur, de la Zalău. Dejul a câştigat primul set cu 25 – 21, după

Read More…

Ştiinţa Explorări Baia Mare – Volei Municipal Zalău 0 – 3

December 10, 2017

Sâmbătă, în cadrul primei etape din retur, Volei Municipal Zalău s-a impus cu scorul de 3 – 0 pe terenul formaţiei Ştiinţa Explorări Baia Mare. La seturi, campioana s-a impus cu 25 – 21, 25 – 20 şi 25 – 19. Miercuri, 13 decembrie, Volei Municipal Zalău va susţine manşa retur din sferturile de finală

Read More…

La Mulţi Ani, Adrian Feher!

December 5, 2017

Zi de sărbătoare în familia Volei Municipal Zalău. Adrian Feher, cel mai vechi component al echipei, împlineşte vârsta de 38 de ani. Feher a fost transferat la Remat Zalău în 2009, echipă cu care a devenit triplu campion al României. Al patrulea titlu de campion l-a obţinut chiar în vara acestui an, cu Volei Municipal

Read More…

Volei Municipal Zalău – Dinamo Bucureşti 3 – 2

December 2, 2017

Sâmbătă, în cadrul ultimei etape a turului, Volei Municipal Zalău a câştigat cu scorul de 3 – 2 meciul cu Dinamo Bucureşti. 22 – 25, 25 – 20, 22 – 25, 25 – 15 şi 15 – 5 a fost rezultatul la seturi. Echipa zălăuană încheie pe locul patru prima parte a sezonului regulat. În

Read More…

LA MULȚI ANI ROMÂNIA!

December 1, 2017

1 DECEMBRIE, ziua Marii Uniri, Ziua Națională a României. În cadrul celei de-a 11-a etape, Volei Municipal intalnește Dinamo București, partida care se disputa la Zalau sâmbătă 2 decembrie 2017 de la ora 18.00. Vă așteptăm! INTRARE LIBERĂ PENTRU ELEVI! CLASAMENT

Volei Municipal Zalău – Benfica Lisabona 2 – 3

November 29, 2017

Miercuri seara, în cadrul manşei retur din prima fază a Cupei Challenge, Volei Municipal Zalău a pierdut cu 2 – 3 jocul de pe teren propriu cu Benfica Lisabona, campioana Portugaliei. Volei Municipal Zalău – Benfica Lisabona 2-3 (22:25, 25:18, 25:27, 25:22, 10:15) Primul set a fost câştigat de oaspeţi cu 25 – 22, iar

Read More…

Volei Municipal Zalău – Tricolorul Ploieşti 1 – 3

November 25, 2017

Sâmbătă, în cadrul penultimei etape a turului Diviziei A1, Volei Municipal Zalău a pierdut cu 1 – 3 jocul susţinut pe teren propriu, în compania echipei Tricolorul Ploieşti. Oaspeţii au câştigat primul set cu 25 – 15, Zalăul s-a impus cu actul secund cu 25 – 21, iar seturile trei şi patru au fost câştigate

Read More…

Benfica Lisabona – Volei Municipal Zalău 3 – 1

November 23, 2017

Volei Municipal Zalău a susţinut miercuri seara primul meci din noul sezon al Cupei Challenge. Campioana României a fost învinsă cu scorul de 1 – 3 pe terenul campioanei Portugaliei, Benfica Lisabona. Partida retur este programată miercuri, 29 noiembrie, de la ora 18, în Sala Sporturilor din Zalău. Benfica Lisabona: Raphael Mardgarido Vinhedo (1), Flavio

Read More…

Live: Benfica Lisabona – Municipal Zalău

November 22, 2017

Campioana României Volei Municipal Zalău va întâlni azi 22 noiembrie 2017 de la ora 20.30 (22.30 ora României) campioana Portugaliei, Benfica LISABONA, în prima rundă a Cupei Challenge. Partida poate fi urmărită live click aici.

Marian Constantin: “A fost o verificare utilă”

November 19, 2017

Sâmbătă, în cadrul etapei a IX-a a Diviziei A1, Volei Municipal Zalău s-a impus cu 3 – 0 în jocul susţinut în deplasare, împotriva echipei CSS 2 CNE Baia Mare. După victoria de la Baia Mare, antrenorul principal al Zalăului, Marian Constantin, a declarat: “A fost o verificare utilă pentru noi, un joc în care

Read More…

CSS 2 CNE Baia Mare – Volei Municipal Zalău 0 – 3

November 18, 2017

Sâmbătă, 18 noiembrie, în cadrul etapei a IX-a a Diviziei A1, Volei Municipal Zalău a învins cu scorul de 3 – 0, în deplasare, Centrul Naţional de Excelenţă CSS 2 Baia Mare. Setul I a durat cel mai puţin, 21 de minute, câştigat de campioni cu 25 – 13, iar în celelalte două acte, scorul