Victorie în trei seturi în faţa echipei Dinamo

September 21, 2017

Primul meci de la “Cupa Municipiului Zalău” a însemnat şi prima victorie pentru campioana României în cadrul acestei competiţii. Volei Municipal Zalău a dispus în minimum de seturi de Dinamo Bucureşti, formaţie pe care a învins-o şi în urmă cu o săptămână la “Cupa Arcada” de la Galaţi.

Setul întâi a durat cel mai puţin, 21 de minute, scorul final fiind 25 – 15 pentru zălăuani. Actul secund a fost mai disputat, cu o revenire a dinamoviştilor în final, 20 – 19, dar Volei Municipal s-a desprins din nou şi s-a impus cu 25 – 22. Scorul final al setului trei a fost 25 – 20.

În celălalt meci al primei zilei, Ştiinţa Explorări Baia Mare s-a impus cu 3 – 2 (-25, 20, 19, -25, 17) în faţa celor de la CSS 2 CNE Baia Mare.

Înaintea partidei dintre Volei Municipal şi Dinamo a avut loc şi o prezentare de gală a noului lot al formaţiei zălăuane.

Volei Municipal Zalău: Dobromir Dimitrov, Pawel Adamajtis, Vlad Cuciureanu, Răzvan Mihalcea, Rareş Bălean, Leo Dal Bosco şi Adrian Feher – libero. Au mai evoluat: Mihai Gheorghiţă, Filip Stoilovic, Filip Constantin, Mihai Tarţa şi Pylyp Harmash. Antrenori: Marian Constantin (principal) şi Bogdan Nicolae (secund)

Dinamo Bucureşti: Gerogescu, Provenzano de Pra,  Şoloc, Rhein, Milutinovic, Peric şi Mărieş – libero. Antrenori: Daniel Rădulescu (principal) şi Ionuţ Harbuz (secund)

Vă anunțăm că se pot achiziţiona abonamentele pentru sezonul 2017-2018, de la sediul clubului ACS Volei Municipal Zalău, situat la Sala Sporturilor, în intervalul 10:00-13:00.

Prețul unui abonament este de 100 Ron.Vă așteptăm!