November 29, 2017 - 18:00 at Sala Sporturilor Zalău Report
Municipal Zalău 1 - 3 Tricolorul Ploiești
November 25, 2017 - 18:00 at Sala Sporturilor Zalău Report
November 21, 2017 - 22:30 at Pavilhão Fidelidade Report
November 18, 2017 - 17:00 at Sala Sporturilor Lascăr Pană Report
Municipal Zalău 3 - 1 Unirea Dej
November 15, 2017 - 18:00 at Sala Sporturilor Zalău Report

CSU UV Timişoara – Volei Municipal Zalău 0 – 3

January 14, 2018

Sâmbătă, în cadrul primei etape din 2018, Volei Municipal Zalău s-a impus cu 3 – 0 (25 – 17, 25 – 13, 25 – 15) pe terenul echipei Universitatea de Vest Timişoara, la capătul unei partide ce a durat o oră şi şase minute. După victoria de la Timişoara, echipa noastră a acumulat 31 de

Read More…

Leonardo Dal Bosco, căpitanul CSVM Zalău: “Pylyp Harmash este foarte motivat”

January 10, 2018

Campioana României, Volei Municipal Zalău, s-a despărţit la începutul acestui an de libero-ul Adrian Feher, juctător ce a ajuns în “curtea” echipei Arcada Galaţi, câştigătoarea Cupei României în sezonul trecut. Locul lui Feher va fi luat de ucraineanul Pylyp Harmash, jucător transferat în vara anului trecut la echipa din municipiu. Leonardo Dal Bosco, cel care

Read More…

Mulțumim Adrian Feher !

January 5, 2018

Adrian Feher s-a despărțit de echipa zălăuană ACS Volei Municipal Zalău, din luna ianuarie 2018. În vârstă de 38 ani, Adrian Feher a jucat la echipa din Zalău, începând din anul 2009, fiind considerat un zălăuan ,,adoptat,, , chiar dacă el provine din Baia Mare. Jucătorul a solicitat întreruperea contractului de activitate sportivă cu acordul

Read More…

Volei Municipal Zalău – “U” Cluj 3 – 0

December 18, 2017

Sâmbătă, în cadrul ultimei partide din acest an, Volei Municipal Zalău s-a impus cu 3 – 0 în faţa Universităţii Cluj, într-un duel desfăşurat în Sala Sporturilor din Zalău. Primul set a fost câştigat cu 25 – 22 de zălăuani, iar în parţialele doi şi trei s-a înregistrat acelaşi scor, 25 – 16. După victoria